KEMET C430C202GAG5TA7200
Part No.:
C430C202GAG5TA7200
Datasheet:
Chuangxin CloudC430C202GAG5TA7200.pdf
Description:
CAP CER 2000PF 250V C0G AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order C430C202GAG5TA7200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C430C202GAG5TA7200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C430C202GAG5TA7200?
Image C430C202GAG5TA7200
Part Number C430C202GAG5TA7200
Manufacturer KEMET
Series AxiMax 400 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2000 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)