KEMET C333C752J2G5TA
Part No.:
C333C752J2G5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC333C752J2G5TA.pdf
Description:
CAP CER 7500PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
Datasheet:
1. How to order C333C752J2G5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C333C752J2G5TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C333C752J2G5TA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C333C752J2G5TA
Part Number C333C752J2G5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 7500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)