KEMET C333C130JDG5TA
Part No.:
C333C130JDG5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC333C130JDG5TA.pdf
Series:
GoldMax 300 Comm C0G HV
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.67mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
Datasheet:
1. How to order C333C130JDG5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C333C130JDG5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C333C130JDG5TA?
Image C333C130JDG5TA
Part Number C333C130JDG5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G HV
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.420" (10.67mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)