KEMET C330C752J2G5TA
Part No.:
C330C752J2G5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC330C752J2G5TA.pdf
Description:
CAP CER 7500PF 200V NP0 RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C330C752J2G5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C330C752J2G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C330C752J2G5TA?
Image C330C752J2G5TA
Part Number C330C752J2G5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 7500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)