KEMET C330C474KAR5TA
Part No.:
C330C474KAR5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC330C474KAR5TA.pdf
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order C330C474KAR5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C330C474KAR5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C330C474KAR5TA?
Image C330C474KAR5TA
Part Number C330C474KAR5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm X7R
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max) 0.420" (10.66mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)