KEMET C330C333KDR5TA
Part No.:
C330C333KDR5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC330C333KDR5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 1KV X7R RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm X7R HV
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C330C333KDR5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C330C333KDR5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C330C333KDR5TA?
Image C330C333KDR5TA
Part Number C330C333KDR5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm X7R HV
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)