KEMET C328C822FAG5TA7301
Part No.:
C328C822FAG5TA7301
Datasheet:
Chuangxin CloudC328C822FAG5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
Datasheet:
1. How to order C328C822FAG5TA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C328C822FAG5TA7301 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C328C822FAG5TA7301?
Image C328C822FAG5TA7301
Part Number C328C822FAG5TA7301
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)