KEMET C323C361JAG5TA
Part No.:
C323C361JAG5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC323C361JAG5TA.pdf
Description:
CAP CER 360PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C323C361JAG5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C323C361JAG5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C323C361JAG5TA?
Image C323C361JAG5TA C323C361JAG5TA7301
Part Number C323C361JAG5TA C323C361JAG5TA7301
Manufacturer KEMET KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 360 pF 360 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 250V 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL Low ESL
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)