KEMET C323C301KAG5TA7301
Part No.:
C323C301KAG5TA7301
Datasheet:
Chuangxin CloudC323C301KAG5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 300PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C323C301KAG5TA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C323C301KAG5TA7301 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C323C301KAG5TA7301?
Image C323C301KAG5TA7301
Part Number C323C301KAG5TA7301
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)