KEMET C322C301JCG5TA
Part No.:
C322C301JCG5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC322C301JCG5TA.pdf
Description:
CAP CER 300PF 500V C0G/NP0 RAD
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm C0G HV
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order C322C301JCG5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C322C301JCG5TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C322C301JCG5TA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C322C301JCG5TA
Part Number C322C301JCG5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G HV
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)