KEMET C320C910F2G5TA
Part No.:
C320C910F2G5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC320C910F2G5TA.pdf
Description:
CAP CER RAD MONO
Packaging:
Bulk
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order C320C910F2G5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C320C910F2G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C320C910F2G5TA?
Image C320C910F2G5TA
Part Number C320C910F2G5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 91 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)