KEMET C2225C394K1RAC7800
Part No.:
C2225C394K1RAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC2225C394K1RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.39UF 100V X7R 2225
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C2225C394K1RAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2225C394K1RAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2225C394K1RAC7800?
Image C2225C394K1RAC7800
Part Number C2225C394K1RAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.39 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)