KEMET C2225C155M5UAC7025
Part No.:
C2225C155M5UAC7025
Datasheet:
Chuangxin CloudC2225C155M5UAC7025.pdf
Description:
1.50UF 50.0V
Series:
SMD Comm Z5U
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C2225C155M5UAC7025 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2225C155M5UAC7025 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2225C155M5UAC7025?
Image C2225C155M5UAC7025
Part Number C2225C155M5UAC7025
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm Z5U
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)