KEMET C2225C153K5GAC7800
Part No.:
C2225C153K5GAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC2225C153K5GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 2225
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)
Datasheet:
1. How to order C2225C153K5GAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2225C153K5GAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2225C153K5GAC7800?
Image C2225C153K5GAC7800
Part Number C2225C153K5GAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)