KEMET C2220C472MFGACTU
Part No.:
C2220C472MFGACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC2220C472MFGACTU.pdf
Description:
CAP CER 2220
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Datasheet:
1. How to order C2220C472MFGACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2220C472MFGACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2220C472MFGACTU?
Image C2220C472MFGACTU
Part Number C2220C472MFGACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)