KEMET C2220C334KCRACTU
Part No.:
C2220C334KCRACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC2220C334KCRACTU.pdf
Description:
CAP CER 2220
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order C2220C334KCRACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2220C334KCRACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2220C334KCRACTU?
Image C2220C334KCRACTU
Part Number C2220C334KCRACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)