KEMET C2220C334K1RAL7800
Part No.:
C2220C334K1RAL7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC2220C334K1RAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2220
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C2220C334K1RAL7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C2220C334K1RAL7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C2220C334K1RAL7800?
Image C2220C334K1RAL7800
Part Number C2220C334K1RAL7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability, Bypass, Decoupling
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)