KEMET C1825C911MZGAC7800
Part No.:
C1825C911MZGAC7800
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C911MZGAC7800.pdf
Description:
CAP CER 910PF 2.5KV NP0 1825
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
910 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order C1825C911MZGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C911MZGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C911MZGAC7800?
Image C1825C911MZGAC7800
Part Number C1825C911MZGAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 910 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)