KEMET C1825C474K1RAC9733
Part No.:
C1825C474K1RAC9733
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Lead Style:
1. How to order C1825C474K1RAC9733 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C474K1RAC9733 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C474K1RAC9733?
Image C1825C474K1RAC9733
Part Number C1825C474K1RAC9733
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)