KEMET C1825C224K1RALTU
Part No.:
C1825C224K1RALTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C224K1RALTU.pdf
Description:
CAP CER 1825
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C1825C224K1RALTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C224K1RALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C224K1RALTU?
Image C1825C224K1RALTU
Part Number C1825C224K1RALTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)