KEMET C1825C202KGGACAUTO
Part No.:
C1825C202KGGACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C202KGGACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1825
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Datasheet:
1. How to order C1825C202KGGACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C202KGGACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C202KGGACAUTO?
Image C1825C202KGGACAUTO
Part Number C1825C202KGGACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)