KEMET C1825C105M5RAL7025
Part No.:
C1825C105M5RAL7025
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C105M5RAL7025.pdf
Description:
1.00UF 50.0V
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C1825C105M5RAL7025 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C105M5RAL7025 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C105M5RAL7025?
Image C1825C105M5RAL7025
Part Number C1825C105M5RAL7025
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)