KEMET C1825C105M5RACAUTO
Part No.:
C1825C105M5RACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C105M5RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1825
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Datasheet:
1. How to order C1825C105M5RACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C105M5RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C105M5RACAUTO?
Image C1825C105M5RACAUTO
Part Number C1825C105M5RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)