KEMET C1825C104K1RAL7800
Part No.:
C1825C104K1RAL7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC1825C104K1RAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C1825C104K1RAL7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1825C104K1RAL7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1825C104K1RAL7800?
Image C1825C104K1RAL7800
Part Number C1825C104K1RAL7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability, Bypass, Decoupling
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)