KEMET C1812X334JARACTU
Part No.:
C1812X334JARACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1812X334JARACTU.pdf
Description:
CAP CER 1812 FT
Series:
SMD Comm X7R Flex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)
Datasheet:
1. How to order C1812X334JARACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1812X334JARACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1812X334JARACTU?
Image C1812X334JARACTU
Part Number C1812X334JARACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.065" (1.65mm)