KEMET C1812X102JAGACTU
Part No.:
C1812X102JAGACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1812X102JAGACTU.pdf
Description:
CAP CER 1812 FT
Series:
SMD Comm C0G Flex
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1812X102JAGACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1812X102JAGACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1812X102JAGACTU?
Image C1812X102JAGACTU
Part Number C1812X102JAGACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)