KEMET C1812C475K5RAC7215
Part No.:
C1812C475K5RAC7215
Datasheet:
Chuangxin CloudC1812C475K5RAC7215.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheet:
1. How to order C1812C475K5RAC7215 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1812C475K5RAC7215 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1812C475K5RAC7215?
Image C1812C475K5RAC7215
Part Number C1812C475K5RAC7215
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)