KEMET C1812C223M5TACAUTO
Part No.:
C1812C223M5TACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1812C223M5TACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1812 22NF 50VDC X8G
Series:
SMD Auto X8G HT150C
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1812C223M5TACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1812C223M5TACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1812C223M5TACAUTO?
Image C1812C223M5TACAUTO
Part Number C1812C223M5TACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8G HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)