KEMET C1812C123JCRACTU
Part No.:
C1812C123JCRACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1812C123JCRACTU.pdf
Description:
CAP CER 1812
Series:
SMD Comm X7R HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1812C123JCRACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1812C123JCRACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1812C123JCRACTU?
Image C1812C123JCRACTU
Part Number C1812C123JCRACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)