KEMET C1808X153KCGACTU
Part No.:
C1808X153KCGACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1808X153KCGACTU.pdf
Description:
CAP CER 1808
Series:
SMD Comm C0G HV Flex
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)
Datasheet:
1. How to order C1808X153KCGACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1808X153KCGACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1808X153KCGACTU?
Image C1808X153KCGACTU
Part Number C1808X153KCGACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G HV Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.069" (1.75mm)