KEMET C1808X153KCGACAUTO
Part No.:
C1808X153KCGACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1808X153KCGACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1808
Series:
SMD Auto C0G HV Flex
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)
Datasheet:
1. How to order C1808X153KCGACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1808X153KCGACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1808X153KCGACAUTO?
Image C1808X153KCGACAUTO
Part Number C1808X153KCGACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G HV Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.069" (1.75mm)