KEMET C1210T472J5GACTU
Part No.:
C1210T472J5GACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210T472J5GACTU.pdf
Description:
CAP CER 1210 COTS
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order C1210T472J5GACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210T472J5GACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210T472J5GACTU?
Image C1210T472J5GACTU
Part Number C1210T472J5GACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD COTS C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings COTS
Applications High Reliability
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)