KEMET C1210C943KAGLCAUTO
Part No.:
C1210C943KAGLCAUTO
Description:
CAP CER 94NF 250VDC C0G 1210
Series:
KONNEKT Auto C0G
Capacitance:
0.094 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.157" (4.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210C943KAGLCAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C943KAGLCAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C943KAGLCAUTO?
Image C1210C943KAGLCAUTO
Part Number C1210C943KAGLCAUTO
Manufacturer KEMET
Series KONNEKT Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.094 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.157" (4.00mm)