KEMET C1210C473F5JACAUTO
Part No.:
C1210C473F5JACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210C473F5JACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V U2J 1210
Series:
SMD Auto U2J
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Datasheet:
1. How to order C1210C473F5JACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C473F5JACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C473F5JACAUTO?
Image C1210C473F5JACAUTO
Part Number C1210C473F5JACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto U2J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)