KEMET C1210C273JBGACTU
Part No.:
C1210C273JBGACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210C273JBGACTU.pdf
Description:
CAP CER 1210
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Datasheet:
1. How to order C1210C273JBGACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C273JBGACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C273JBGACTU?
Image C1210C273JBGACTU
Part Number C1210C273JBGACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)