KEMET C1210C223KDGACAUTO
Part No.:
C1210C223KDGACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210C223KDGACAUTO.pdf
Description:
.022UF 1000V
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Datasheet:
1. How to order C1210C223KDGACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C223KDGACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C223KDGACAUTO?
Image C1210C223KDGACAUTO
Part Number C1210C223KDGACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)