KEMET C1210C221F5GAC7800
Part No.:
C1210C221F5GAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210C221F5GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1210
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Datasheet:
1. How to order C1210C221F5GAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C221F5GAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C221F5GAC7800?
Image C1210C221F5GAC7800
Part Number C1210C221F5GAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)