KEMET C1210C123J1TACAUTO
Part No.:
C1210C123J1TACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC1210C123J1TACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1210 12NF 100VDC X8G
Series:
SMD Auto X8G HT150C
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Datasheet:
1. How to order C1210C123J1TACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1210C123J1TACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C123J1TACAUTO?
Image C1210C123J1TACAUTO
Part Number C1210C123J1TACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8G HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)