KEMET C1206X223KAGAC
Part No.:
C1206X223KAGAC
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206X223KAGAC.pdf
Description:
.022UF 250V
Series:
SMD Comm C0G Flex
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order C1206X223KAGAC on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206X223KAGAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X223KAGAC?
Image C1206X223KAGAC
Part Number C1206X223KAGAC
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G Flex
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)