KEMET C1206X103F3GEC7800
Part No.:
C1206X103F3GEC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206X103F3GEC7800.pdf
Description:
CAP CER 1206 10NF 25V C0G 1%
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1206X103F3GEC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206X103F3GEC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X103F3GEC7800?
Image C1206X103F3GEC7800
Part Number C1206X103F3GEC7800
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)