KEMET C1206T225K3RCLTU
Part No.:
C1206T225K3RCLTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206T225K3RCLTU.pdf
Description:
CAP CER 1206 COTS
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order C1206T225K3RCLTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206T225K3RCLTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206T225K3RCLTU?
Image C1206T225K3RCLTU
Part Number C1206T225K3RCLTU
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)