KEMET C1206T185K4RALTU
Part No.:
C1206T185K4RALTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206T185K4RALTU.pdf
Description:
CAP CER 1206 COTS
Capacitance:
1.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1206T185K4RALTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206T185K4RALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206T185K4RALTU?
Image C1206T185K4RALTU
Part Number C1206T185K4RALTU
Product Status Active
Capacitance 1.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)