KEMET C1206T155K3RALTU
Part No.:
C1206T155K3RALTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206T155K3RALTU.pdf
Description:
CAP CER 1206 COTS
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)
Datasheet:
1. How to order C1206T155K3RALTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206T155K3RALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206T155K3RALTU?
Image C1206T155K3RALTU
Part Number C1206T155K3RALTU
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.069" (1.75mm)