KEMET C1206T105K5RALTU
Part No.:
C1206T105K5RALTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206T105K5RALTU.pdf
Description:
CAP CER 1206 COTS
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order C1206T105K5RALTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206T105K5RALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206T105K5RALTU?
Image C1206T105K5RALTU
Part Number C1206T105K5RALTU
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)