KEMET C1206C472F3GAC7800
Part No.:
C1206C472F3GAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206C472F3GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1206
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order C1206C472F3GAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206C472F3GAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C472F3GAC7800?
Image C1206C472F3GAC7800
Part Number C1206C472F3GAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)