Knowles Dielectric Labs C11AH0R7D-9ZN-X0T
Part No.:
C11AH0R7D-9ZN-X0T
Datasheet:
Chuangxin CloudC11AH0R7D-9ZN-X0T.pdf
Description:
HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 0.7 PF (
Capacitance:
0.7 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order C11AH0R7D-9ZN-X0T on Chuangxin Cloud?
3. Are the C11AH0R7D-9ZN-X0T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C11AH0R7D-9ZN-X0T?
Image C11AH0R7D-9ZN-X0T
Part Number C11AH0R7D-9ZN-X0T
Product Status Active
Capacitance 0.7 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)