Knowles Dielectric Labs C11AH0R6D-9ZN-X0T
Part No.:
C11AH0R6D-9ZN-X0T
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC11AH0R6D-9ZN-X0T.pdf
Description:
HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 0.6 PF (
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
AH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
P90
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order C11AH0R6D-9ZN-X0T on Chuangxin Cloud?
3. Are the C11AH0R6D-9ZN-X0T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C11AH0R6D-9ZN-X0T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C11AH0R6D-9ZN-X0T
Part Number C11AH0R6D-9ZN-X0T
Manufacturer Knowles Dielectric Labs
Series AH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.6 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)