KEMET C114C561J1G5CA
Part No.:
C114C561J1G5CA
Datasheet:
Chuangxin CloudC114C561J1G5CA.pdf
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)
Datasheet:
1. How to order C114C561J1G5CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C114C561J1G5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C114C561J1G5CA?
Image C114C561J1G5CA
Part Number C114C561J1G5CA
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)