KEMET C114C560J2G5CA
Part No.:
C114C560J2G5CA
Datasheet:
Chuangxin CloudC114C560J2G5CA.pdf
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)
Datasheet:
1. How to order C114C560J2G5CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C114C560J2G5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C114C560J2G5CA?
Image C114C560J2G5CA
Part Number C114C560J2G5CA
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)