KEMET C114C221J1G5CA
Part No.:
C114C221J1G5CA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC114C221J1G5CA.pdf
Description:
CAP CER AXL
Manufacturer:
KEMET
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order C114C221J1G5CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C114C221J1G5CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C114C221J1G5CA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C114C221J1G5CA
Part Number C114C221J1G5CA
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)